pomoc-dla-ukrainy Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Od niespełna tygodnia trwa wojna w Ukrainie, na którą nikt nie ma wpływu. Szukamy więc sposobów, by ulżyć i pomóc tym najbardziej potrzebującym, a tych nie brakuje. Przekażmy pomoc dla Ukrainy!

Fundacje uruchomiły zbiórki finansowe, influenserzy wykorzystują swoje zasięgi, by rozpowszechniać przydatne informacje i nagłaśniać zbiórki, a mieszkańcy miast zaangażowali się w tworzenie paczek dla obywateli Ukrainy z żywnością, lekami, opatrunkami, odzieżą i innymi potrzebnymi artykułami. Inną opcją wsparcia jest oddawanie krwi. Pomocy nie brakuje, a to tylko kropla w oceanie potrzeb. Rosja dzieląc świat, jednoczy wszystkich wokół, niestety za dużym kosztem. Cierpią przy tym niewinni ludzie.

Dary dla uchodźców – co musisz wiedzieć? Pomoc dla Ukrainy
Dary dla uchodźców – co musisz wiedzieć? Co musisz wiedzieć
https://pomocniludzie.pl/dary-dla-uchodzcow-co-musisz-wiedziec/

Obywatele Ukrainy uciekając przed wojną, schronienie znajdują w Polsce, dlatego tak ważne jest w tym czasie wsparcie i zaangażowanie Polaków. Oprócz pieniędzy, artykułów i żywności, najistotniejsze jest zapewnienie im, chociażby tymczasowego lokum czy przewozu. W mediach społecznościowych zaczęły powstawać grupy, które zrzeszają osoby chcące nieść pomoc. My idziemy na skróty, bo liczy się czas. Na pomocniludzie.pl możesz nieodpłatnie zarejestrować się jako wolontariusz i udostępnić pokój, mieszkanie, dom, zapewnić transport w docelowe miejsce lub podarować paczkę .  Pamiętając o zwierzętach, im również możesz zapewnić tymczasowy dom i schronienie. To ty decydujesz, ile jesteś w stanie dać od siebie.

Pomagać możemy nie tylko w formie materialnej, ale także walcząc z fake newsami. Nie podawajmy niezweryfikowanych informacji, nie powodujmy szumu informacyjnego. Nie ulegajmy Rosyjskiej propagandzie! To ważne, żeby czerpać informację z legalnych, zweryfikowanych źródeł informacji.

Pamiętaj, żeby wspierać tylko zweryfikowane zbiórki i sprawdzać źródła, ponieważ liczy się każda pomoc i każda złotówka. Sprawdzaj informacje w urzędach miast i spisy potrzebnych rzeczy. Rzeczy nie mogą się marnować. Obywatele Ukrainy i ich dzieci walczą o przetrwanie i żyją w strachu, dlatego tak ważna jest teraz nie tylko nasza pomoc, ale też domowe ciepło. Pomoc dla Ukrainy jest bardzo ważna, podarujmy im odrobinę normalności.

Joanna Karp
press@pomocniludzie.pl