You are currently viewing Media jako narzędzie pomagania – Kinga Baryga [wywiad]

Media jako narzędzie pomagania – Kinga Baryga [wywiad]

Od początku powstania portalu powtarzamy, że PomocniLudzie.pl to przede wszystkim ci, którzy chcą podać pomocną dłoń potrzebującym, a tym sposobem próbują odmienić ich szarą, wojenną rzeczywistość. Chęć niesienia wsparcia to coś, co niezaprzeczalnie w ostatnim czasie połączyło nas, na przekór wojnie, która próbuje wszystkich podzielić. 

Wojna udowodniła nam, że każde wsparcie i każdy gest mają znaczenie. Nie dzielimy pomocy na lepszą i gorszą. Nie licytujemy się w pomaganiu. Skupiamy się na tym, jakie są potrzeby, czego brakuje i co jesteśmy w stanie od siebie dać.  Z dnia na dzień, właściwie bez zgody, staliśmy się bohaterami czyjejś codzienności. Bohaterami rzeczywistości, którą do tej pory znaliśmy z lekcji historii. Każdy z nas może być bohaterem i każdy z nas na każdym kroku bohatera poznaje. My postanowiliśmy wam to nieco ułatwić, odszukać ich i porozmawiać z nimi o wsparciu, sile i wojennej rzeczywistości. 

Jedną z nich jest Kinga Baryga – reporterka łódzkiej Eski i samozwańcza wolontariuszka. Jak wiadomo media i obecna w nich dezinformacja powodują chaos, ale ich siła i zasięg ułatwiają pomaganie i dotarcie do jak największej liczby potrzebujących. O tym, jak media jako narzędzie pomocy wykorzystuje Kinga, możecie posłuchać w naszej rozmowie, zamieszczonej poniżej.